Najnowsza książka Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić z TaniaKsiazka Deana Burnetta to niezwykle humorystyczny przewodnik dla młodszych nastolatków. Oczywiście, ci wrażliwi i ciekawi świata, którzy mimo kłótni z mamą i tatą, chcą się z nimi połączyć, a jednocześnie zrozumieć ich frustracje i poprawić relacje.

Z jakim założeniem do czytelnika podchodzi autor?

Dean Burnett jest, jak sam o sobie pisze, doktorem w dziedzinie zwanej neurobiologią. To, co robi, jest o wiele mniej ważne niż to, jak łatwo może przekazać swoją wiedzę dzieciom i młodzieży. Na przykład, mózg jest jak smartfon z dużą ilością aplikacji, a dojrzewanie jest jak czyszczenie powolnego telefonu z niepotrzebnych aplikacji. Powinniśmy być pewni, że każdy dziesięciolatek zrozumie to porównanie. I to wszystko. Komponuje on swoją książkę z humorem i korzysta z wyjątkowo aktualnych porównań. Odbieramy od niego tylko to, co najważniejsze i możemy z tej lektury wiele zrozumieć.

Na jakie problemy może zaradzić książka?

Od słynnego oświadczenia rodziców o “traktowaniu swojego domu jak hotelu”, po oskarżenia o długie drzemki i oskarżenia o uzależnienie od smartfonów. Nawiasem mówiąc, uzasadnia to założenie nastoletniego czytelnika, że przebywanie w dość złej kondycji jest normalne z punktu widzenia jego mózgu. Mówiąc wprost, są ważniejsze rzeczy na jego głowie. Dean Burnett w tym celu oswaja pojęcie depresji w swoich czytelnikach i pozwala im i ich rodzicom wiedzieć, że ta choroba nie jest naprawdę coś do wstydu, o wiele mniej lekceważone.

Dla kogo warto podarować tę książkę?

Więc, drodzy rodzice, jeśli wasze własne dzieci mogą was denerwować, dacie im ten naprawdę zabawny przewodnik pt. “Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić” Deana Burnetta. Ponieważ jest to również indywidualna książka. Okres dojrzewania nazywany jest okresem buntu, konflikty między rodzicami a nastolatkami będą na porządku dziennym. I wydaje się, że nie ma nic, co można z tym zrobić, ponieważ każda ze stron uważa, że jest to naprawdę słuszne. To tutaj pisarz Dean Burnett tłumaczy rodziców i nastolatków. Publikacja jest skierowana do nastolatków, autor jest bardzo przystępny w kwestii tego, jakie procesy zachodzą w ich ciałach, dlaczego się tak zachowują, oraz wyjaśnia podejście, o którym myślą ich rodzice. Czy to wystarczy, aby złagodzić konflikty między rodzicem a dzieckiem?

Ludzie - zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com